Neden İzlemek

Teknosin bu sene 32 yaşını bitirdi.

Yaşayan her canlı gibi bu süre içinde işimizle ilgili yeni çok şey öğrendik, deneyim kazandık.

Sunduğumuz hizmetlerin genellikle üretim süreçlerinin sonunda konumlandığını, en küçük bir aksaklığın tüm üretimi durdurduğunu gördük.

Maliyeti çok önemli olmasa da "markalama" işinin ne kadar önemli olduğunun ve en küçük problemde süreçlerin nasıl aksadığının, hatanın nelere sebep olabileceğinin bilincine vardık ve bunu aklımızdan hiç çıkarmadık.

Sunduğumuz hizmetin son kullanıcıların satın alma dürtülerini harekete geçiren, rafta iyi görünüp, sepete konulmasının yolunu açan ambalaj tasarımı, logo, renk ve hatta ambalajın endüstriyel tasarımı ile ne kadar iç içe düşünülmesi gerektiğini gözlemledik.

Tüm bunların sonucunda, müşterilerimizle sade bir tedarikçi olarak değil; konusunun uzmanı, mühendislik departmanı olarak çalışmamız gerektiği sonucuna vardık.
Ekip olarak hep bu düşünceyi benimsedik. 

İş sektörümüz yıllardır ‘kodlama' veya  ‘kodlama ve markalama' diye adlandırılıyor. 
Aslında işimizin tam karşılığı, İngilizcesi ‘tracebility' olan, takip edilebilirlik ya da izlenebilirlik.  Başka bir ifade ile işimiz hem ürünlerin takip edilebilirliği hem de işaretlenmesi için sunduğumuz çözümlerin tümünü betimleyen kelimeler İz Bırakmak yani İzlemek

Şirketler de kişiler gibi hep arkalarında iyi bir iz bırakmak için uğraşıyorlar!
Bizlerde ürettiklerimizin hem iyi izlenebilmesi hem de iyi bir iz bırakması için uğraşmıyor muyuz?

Bu düşüncelerle başta kendimize ve sektöre yeni bir bakış açısı getirmek, işimizdeki mühendislik bakış açımızı daha iyi ifade edebilmek ve bugüne kadar müşterilerimizde bıraktığımız iyi İz'lerden yola çıkarak kendimizi anlatabilmek için artık kodlama ve markalama değil; İzlemek terimini kullanmaya karar verdik.  

Bundan böyle aralıksız devam ettiğimiz ürün ve hizmet anlayışımızı yeni bir şevkle bu kavram ışığında sürdüreceğiz ve sektörün çok daha ileri bir noktaya gelebilmesi için farklı hizmetler sunmaya devam edeceğiz.

Küresel iş ortaklarımızın da desteği ile Teknosin mühendislik yaklaşımını ve Teknosin hizmet anlayışını birleştirip hizmet etme yöntemlerimizi geliştirerek sürdüreceğiz. Başta eğitim olmak üzere, yerli AR-GE, özel ürün geliştirmeleri dahil birçok alanda Teknosin farkını emrinize sunacağız

32 yıldır olduğu gibi, birlikte yürüdüğümüz bu yolda yenilikleri hep birlikte izlemek dileklerimizle,

Ürünlerinizi izleyin! Bizi izleyin!

Zeki Bülent Yağlı