İçecek Sektörüne Özel Kodlama Çözümleri - 1

Yüksek Hızlı | Kalıcı | Estetik Lazer Kodlama

Lazer kodlama içecek sektöründe kullanımı giderek artan bir kodlama teknolojisidir. İlk yatırım maliyet inkjete göre daha yüksek olmasına karşın, sarf malzeme tüketimi olmadığı için uzun vadede içecek fabrikalarının karlılığını artırmaktadır.

Bugün sektörün güncel ihtiyacı olan:

- Nem, sıcak ve titreşim bulunan zorlu üretim koşullarına dayanıklı,

- Yüksek hızlı,

- Estetik ve kalıcı (silinmeyen) kodlama lazer cihazlar ile yapılabilmektedir.

Lazer kodlamanın dezavantajı gibi görünen bir yönü her yüzeye uygulanabilir olmamasıdır. Lazer ile kodlama yapılabilmesi için lazer ışını uygulanan yüzeyin kullanılan lazerin dalga boyuna tepki vermesi gereklidir. Lazerle kodlamada iyi performans alınan ürünler PET şişe, cam, alüminyum, film yüzeyler, etiketler ve boya kaplı yüzeyler gelmektedir.

Düşük ve orta hızlı uygulamalarda ekonomik bir çözüm olan Macsa iCON-2 model lazer ile PET, kağıt etiket, cam, kaplamalı metaller üzerine kodlama yapılabilmektedir. iCON-2 modeli 10W ve 30W seçenekleri ile temiz, kullanımı rahat ve ekonomik bir cihazdır.

Daha yüksek hız gerektiren uygulamalarda SPA-C modeli ile yine PET, etiket, cam, plastik ve diğer bir çok yüzeye kodlama yapılabilmektedir. Modüler olan SPA mimarisi altında CO2 ve Fiber lazer kaynağına sahip modeller bulunmakta, ayrıca SPA CIP modeller ile IP66'ya kadar koruma sınıfı sağlanabilmektedir.

Aşağıda resmi bulunan Macsa'nın özel markalama istasyonunda saatte 120.000 adet alüminyum kutu kodlanmakta ve kamera yardımı ile kodlar okunabilmektedir.

Sektörünüze özel çözümler hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın: https://www.teknosin.com.tr/iletisim